17.10.2022

Rapla Hambaravi – peame oluliseks kvaliteeti

Rapla Hambaravis peame oluliseks kvaliteeti, mida aitavad tagada efektiivsed töömeetodid ning kaasaaegne tehnika. Meie kliinikus töötavad pädevad arstid, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli hambaarsti eriala ning nad teevad oma tööd kire ja armastusega, et iga kliendi mure saaks lahenduse. Toome välja mõned põnevad faktid Rapla Hambaravi kohta, mida peame töökvaliteedi puhul oluliseks.

Uus 2D-panoraamröntgen CS 8100

Meie Hambaravis on nüüd olemas värske 2D-panoraamröntgen CS 8100, mis aitab oluliselt parandada hammaste diagnostika võimalusi piirkonnas. Röntgenpilt tehakse tavaliselt esimesel visiidil või vastavalt vajadusele. Pildilt näeb hambaarst selgelt ära augud, tarkusehammaste asendi, võimalikud juurealused põletikud, varem juureravitud hambaid ja juureravitud hammaste töö kvaliteedi ning muu ravi alustamiseks vajaliku informatsiooni.

2D-panoraamröntgeni puhul on tegemist on seadmega, mis võimaldab vastavalt vajadustele erinevaid personaalseid seadistusi. Protseduuri ajal on patsiendi asend näoga hambaarsti poole, mis tagab patsiendile suurema turvatunde. Tehtud pilt edastatakse koheselt ja automaatselt seadmega ühendatud arvutisse, kust arst saab lugeda ilma viivitusteta olulist informatsiooni ning planeerida ravi. See aitab tagada ravi kõrget taset, täpsust ning lahendada hambamured efektiivselt.

Individuaalsed otsikud

Oleme Rapla Hambaravis keskendunud personaalsusele. Seetõttu on meil igale kliendile, kes hambaravitooli istub, olemas täiesti uued kasutamata otsikud, mis kinnitatakse hambaraviseadmete külge. Hambaravitoolis kasutatakse pustliotsi (õhu-vee otsik), nurkotsikuid (preparatsioonitöödeks, näiteks lihvimis- ja poleerimistöödeks), turbiinpuuri otsikuid (ehk kiire puur), skaileriotsi (tekitab kõrgsageduslikke võnkeid, kasutatakse näiteks hambakivi eemaldamiseks). Otsikute vahetamine tagab kõrge hügieeni ning ohutu ravi, aidates vältida mistahes viiruste ja bakterite levikut patsientide seas. Tavaliselt enamikes hambakliinikutes otsikuid puhastatakse ja desinfitseeritakse, kuid igale kliendile uusi otsikuid ei panda. Seega on Rapla Hambaravi astunud olulise sammu edasi pakkumaks klientidele kõrgetasemelist hambaravi ning turvalisust.

Juureravi protseduur

Rapla Hambaravis pakume lisaks mitmetele muudele teenustele ka keerukat juureravi. Tegemist on hambaraviprotseduuriga, mille eesmärgiks on hävitada mikroobe hamba juurekanalite süsteemis. Juurekanalitesse asetatakse ravim ja suletakse hambaõõs ajutise täidisega. Kui järgmisel visiidil on hambaarst kindel, et juurekanalisüsteem on infektsioonivaba, siis täidetakse kanalid lõpliku täitematerjaliga, hoidmaks ära bakterite kanalisüsteemi tagasi tungimist. Juurekanalite täitmise järel taastatakse hambakroon, et hammas saaks jälle täita oma funktsiooni. Taastamine teostatakse valguskõvastuva täidise või hambalaboris valmistatud krooniga.

Autoklaavi kasutamine

Lisaks otsikute vahetamisele parima hügieeni hoidmiseks, kasutame Rapla Hambaravis oma töövahendite steriliseerimiseks ka autoklaavi. Puhastusprotsess autoklaaviga võtab aega 15-20 minutit ning toimub 121 kraadise küllastunud vee ja kõrge rõhu abil. See on kõige kulu- ja ajatõhusam meetod steriliseerimiseks kasutades kuuma veeauru. Atmosfääri rõhust kõrgema rõhuga veeaur mõjutab mikroorganisme, peatades nende eluprotsessid ja põhjustades rakkude surma.

Rapla Hambaravi – kvaliteet on oluline

Kokkuvõttes peame Rapla Hambaravis oluliseks kõrgel tasemel hambaravi pakkumist. Kvaliteeti aitavad tagada tipptasemel seadmed, sh uus 2D-panoraamröntgen, uued puhtad otsikud igale kliendile, seadmete steriliseerimine ning põhjalike protseduuride nagu juureravi pakkumine.

Tule ravile Rapla Hambaravisse. Broneeri aeg siin.

Projekti nimi: Margarita Puusta Hambaravi OÜ äritegevuse arendamine

Margarita Puusta Hambaravi OÜ kasutas LEADER meetme toetust uue 2D-röntgenseadme soetamiseks. Uue 2D-panoraamröntgen CS 8100 pilt on terav ja kvaliteetne. Tarkvara võimaldab ülesvõtete töötlemist, mis lihtsustab diagnoosimist. Seade võimaldab vastavalt vajadustele erinevaid personaalseid seadistusi, asend loob patsiendile suurema turvatunde ning tarkvara võimaldab eksportida ülesvõtteid erinevatesse patsiendihaldusprogrammidesse. Seadme soetamine aitab tõsta, aga ka hoida hambaravi kvaliteeti ning taset kogukonnas ja laiemalt terves maakonnas. Paraneb kvaliteetse diagnostika kättesaadavus piirkonnas. Projekti investeering tulemusena kasvab röntgenpiltide arv 15% ning investeering võimaldab säilitada töökohti.